Dlouhovláskový podvod? Část 5 – spolupráce s „Onkoláčky“

9. 09. 2019 9:09:09
Dlouhovláska zřejmě poskytla několika nemocným dětem paruky z umělých vlasů, přitom je ale vydávala za pravé a vyrobené na míru z darovaných vlasů. To už jsme tu měli. Co tam máme dál?

Co vše se skrývá v pozadí? A především, proč byla ve skutečnosti ukončena spolupráce s nadačním fondem Šance onkoláčkům? A pak je tu ještě celá řada dalších otázek. A ne na každou lze vždy snadno najít pravdivou odpověď. Pojďme se o to alespoň pokusit.
1) Dočkáme se místo pouhých sebelítostivých výlevů na videu skutečné nápravy za ty falešné paruky? Veřejné omluvy, finančního či jiného odškodnění těm poškozeným dětem? Nebo prostě čehokoliv, co by aspoň částečně napravilo tento závažný přešlap? No, uvidíme. Zatím tomu nic nenasvědčuje...
2) Dalo se předem odhadnout, že poskytované paruky jsou umělé? Možná tak trochu ano. Zvlášť odborník by to asi poznat měl. Stačí zkouška ohněm - viz předchozí článek.

Podezřelé bylo podle mě už to, když se mnohdy nemocným pouze měřil obvod hlavy. Pro paruku z pravých vlasů zhotovenou na míru se však většinou vyrábí jakýsi přesnější „otisk“ hlavy pomocí speciální fólie. Také bylo dost divné, když si nemocné holčičky mohly při předávání paruky vybírat třeba přímo v nemocnici ze tří různých odstínů – ale která z těch tří různých paruk byla teda ta pravá vyrobená z pravých vlasů a navíc na míru? Možná to bylo jen na zkoušku, nevím... Podle mě – prostě a jednoduše - pokud tvrdím, že je něco pravé, musím za to dát ruku do ohně, je to otázka podnikatelské cti!
3) A hlavně - proč vlastně nedávno „ z ničeho nic“ vypověděla Šance onkoláčkům dlouhotrvající spolupráci s Dlouhovláskou? Prý to bylo jen kvůli délce vlasů. Ta délka, to je totiž moc důležitá věc – hlavně teda fakt pro prodlužování. Protože ty darované paruky – sahají snad vlasy těm holčičkám až skoro po zadek? Ale zpět k původní otázce: Nadace, od které Dlouhovláska automaticky všechny darované vlasy přebírala, údajně už nesplňuje požadavky, které si majitelé Dlouhovlásky stanovili. Onkoláčci prý posílali vlasy 30 až 35 cm dlouhé, kdežto Dlouhovláska chtěla nově navýšit délku darovaných vlasů až na 40 až 45 cm. Tolik aspoň k tomu říká Onkoláček. Ale Dlouhovláska mlčí. Úplně. A na jejích stánkách se však informace o vzájemné spolupráci s Onkoláčkem nadále vyskytují. Přijde vám to normální? Mně ne. A jakou roli v tom hraje jakýsi Petr Štál? A jak to bylo s údajným úplatkem za zachování spolupráce? To fakt taky nevím...
4) Jen pro vysvětlenou - jak to vše funguje (nebo fungovalo?)? Dlouhovláska stříhala vlasy dárcům ve svých salonech, na akcích, koncertech, přijímala balíčky vlasů od dárců na své adrese a také přebírala veškeré vlasy zaslané fondu Šance onkoláčkům. Nyní již tvrdí, že vlasy od dárců určené pro výrobu paruk skladuje odděleně v nové vlásenkářské dílničce. A že je měří, váží, eviduje. Také poskytuje dárcovské certifikáty. Jenže kolik těch darovaných vlasů ve skutečnosti za tu dobu, co Dlouhovláska „pomáhá“ vlastně bylo a jaké procento z toho se použilo na výrubu paruk pro potřebné? To se asi nikdo nedoví.... Když budete pátrat na jejich stránkách, tak získáte dojem, že sami v tom nemají moc jasno.
5) A co znamená, když Dlouhovláska tvrdí, že „pomáhá dvakrát“? No poprvé, že prý paruky z “pravých“ vlasů vyrobené „na míru“ daruje zcela zdarma – to znamená, že ten obdarovaný jakože nic neplatí. Ale logicky – co by to byl za dar, kdyby se za něj muselo platit? Přitom ale na svém transparentním účtu vybírá prostředky na výrobu jednotlivých paruk pod určitým variabilním symbolem. Říkám si, kdo asi takto konkrétně té holčičce peníze pošle? Není to snad především nějaký okruh známých a blízkých? A je to pak ještě zadarmo? A podruhé – Dlouhovláska daruje nějaké peníze přímo na účet Onkoláčkům. Dohledala jsem například, že za rok 2016 to bylo 103 100,- a v roce 2017 pak 244 500,- Kč. Prý tyto částky odpovídají ceně za darované vlasy. Jenže kdo to dokáže? Podle mě by to spíš mohla být cena vlasů obdržených za 1 – 2 měsíce. Ale to je jen můj odhad. Možná je to ve skutečnosti ještě mnohem horší.
Když jsem se snažila do hloubky prostudovat vše o Dlouhovlásce, objevovala jsem prostě další a další velmi zarážející informace. Mnohé otázky zůstaly bez odpovědí. Ale na pár věcí jsem taky přišla. Tak o Dlouhovlásce a o její majitelce napíšu ještě příště, co šokujícího jsem zjistila. Snad to stihnu rychle. A pak už se budu věnovat těm dalším nadačním fondům a vezmu pěkně jeden po druhém...


Autor: Vlasta Hurtová | pondělí 9.9.2019 9:09 | karma článku: 12.85 | přečteno: 483x

Další články blogera

Vlasta Hurtová

Dlouhovláskový podvod? část 6 – Petra a Petr

Už dříve jste se mohli dočíst o tom, že s parukami poskytovanými Dlouhovláskou pro nemocné děti a ženy asi není vše úplně v pořádku. Ale kdo to vlastně je, ta Dlouhovláska? A čím vším se zabývá?

16.9.2019 v 9:09 | Karma článku: 5.73 | Přečteno: 131 | Diskuse

Vlasta Hurtová

Dlouhovláskový podvod ? Část 4 – Zkouška ohněm

Dělat si obrovskou reklamu na pomoci nemocným, vybírat kvanta vlasů od dárců a nakonec vydávat umělé paruky za pravé? Vítejte v Dlouhovlásce

3.9.2019 v 17:59 | Karma článku: 12.14 | Přečteno: 650 | Diskuse

Vlasta Hurtová

Dlouhovláskový podvod? Část 3

Jak už jsem psala dříve – hledala jsem, kterému z nadačních fondů darovat ustřižený cop naší dcery. Jedním z důvodů, proč nám zatím i po půl roce její krásné vlasy leží ve skříni, je i příběh paní B.

22.8.2019 v 8:27 | Karma článku: 17.80 | Přečteno: 588 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Vlasta Hurtová

Dlouhovláskový podvod? část 6 – Petra a Petr

Už dříve jste se mohli dočíst o tom, že s parukami poskytovanými Dlouhovláskou pro nemocné děti a ženy asi není vše úplně v pořádku. Ale kdo to vlastně je, ta Dlouhovláska? A čím vším se zabývá?

16.9.2019 v 9:09 | Karma článku: 5.73 | Přečteno: 131 | Diskuse

Zdenek Horner

Vedeme dialog, neřídíme lidem myšlenky, svobodné poselství nejen Číně a Rusku

Skuteční přátelé se mohou i ostře pohádat, ale nic to mezi nimi nezmění, pokud je to upřímné přátelství. Tendence k řízení myšlenek lidí je klíčovou představou totalitního směřování. Rozčilovat se, argumentovat, ale nic víc.

13.9.2019 v 8:57 | Karma článku: 12.94 | Přečteno: 273 | Diskuse

Zdenek Horner

Proč by Kosovo mělo být v dělení Jugoslávie výjimkou?

Předem říkám, že otázky dělení zemí mne nechávají chladným. Dělení Československa jsem želel, ale časem jsem si zvykl. Myslím, že oddělení od nějakého celku netřeba předem podporovat, ale uznat spíše ano, kvůli zachování míru.

12.9.2019 v 11:24 | Karma článku: 21.99 | Přečteno: 1146 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Zeman rovněž oznámil, že 28. října vyznamená medailí za zásluhy režiséra Emira Kusturicu.

Pro mne výborná zpráva dnešního dne. Snad se konečně Zeman trefil do černého. Jsou jistě i lidé,kteří se mnou nebudou souhlasit.Ještě bych tam přidal Jožo Ráže. Názory mají velmi podobné,jen Kusturica má širší umělecký záběr.

11.9.2019 v 14:59 | Karma článku: 21.60 | Přečteno: 345 | Diskuse

Milena Zelenková

Opravdu nemusí mít poctiví léčitelé obavy?

Stát chystá bič na léčitele označované jako šarlatány. Ti poctiví se bát nemusí. Jen mít razítko pro svou činnost a vést dokumentaci o tom, co dělají. Nic proti dokumentaci, ale kdo jsou ti "správní", státem uznávaní léč

11.9.2019 v 8:15 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 266 | Diskuse
Počet článků 62 Celková karma 14.20 Průměrná čtenost 1322

Neživím, nepřepínám, ale pořád něco řeším...

 

 

Najdete na iDNES.cz